nothing
 
field_banner_image
field_nadpis
Přístupné těžební doly
field_slogan
v karlovarském kraji
field_nadpis_1
Přístupné těžební doly
body
  • Důl Svornost v Jáchymově pochází z roku 1518 a od roku 1530 je nejdéle pracujícím dolem ve střední Evropě. Nejprve se zde těžilo stříbro, později smutně proslul těžbou uranu politickými vězni. Nyní je v provozu jako lázeňské zařízení, v jeho podzemí se nachází zdroj léčivých radonových vod. Do Jáchymova dojedete od hotelu za 20 minut (20 km). Více informaci zde.
  • Důl Mauritius na Hřebečné u Abertam: je zaniklý cínový důl u Hřebečné nedaleko Abertam v okrese Karlovy Vary. V provozu byl od šestnáctého století do čtyřicátých let dvacátého století. Od roku 1958 je chráněn jako kulturní památka ČR a v roce 2014 byl zapsán na seznam národních kulturních památek. Od stejného roku je část dolu zpřístupněna veřejnosti. Na Hřebečnou dojedete cca za půl hodiny po cestě dlouhé 27 kilometrů. Více informací na webových stránkách.
  • Štola Johannes se nachází v jedné z nejpozoruhodnějších rudních oblastí v České republice, kterým je skarnový revír Zlatý Kopec. Ten je i se štolou Johannes součástí společné česko-německé nominace k zápisu na Seznam světového dědictví UNESCO. Ke štole do Božího Daru dorazíte od hotelu za půl hodiny (28 km). Více informací naleznete na webových stránkách.
  • Důl Jeroným v Čisté u Rovné na Sokolovsku je nově přístupným dolem pro veřejnost, byl dlouho nepřístupný. Před pěti sty lety se zde těžily cínové rudy. Rovná je od hotelu vzdálena 20 minut jízdy autem (25 km). Více iformací na webových stránkách.

 

field_voucher
nothing
 
field_banner_image
field_nadpis
Rozhledna Diana
field_slogan
Kdo nebyl na Dianě, neviděl Vary
field_nadpis_1
Rozhledna Diana
body

Výletní areál Diana nacházející se na Vrchu přátelství (560 m) v krásném prostředí lázeňských lesů Karlových Varů nabízí nevídaný pohled na celé město.

Historická výletní restaurace s rozhlednou patří k nejznámějším a nejnavštěvovanějším místům Karlových Varů a začínají zde oblíbené promenádní trasy k Jelenímu skoku, Findlaterově obelisku či k Vřídlu. Udržované stezky lákají i cykloturisty. Součástí areálu Diany je také minizoo, motýlí dům, lesní terasa a stánek s rychlým občerstvením a suvenýry.

K přístupu na rozhledu můžete využít buď lanovou dráhu nebo se vydat pěšky po turistické trase. Pěšky od hotelu dojdete k Dianě za 54 minut.

field_voucher
nothing
 
field_banner_image
field_nadpis
Svatošské skály
field_slogan
chráněný přírodní útvar
field_nadpis_1
Svatošské skály
body

Chráněný přírodní útvar vzniklý působením řeky Ohře s množstvím skalních pilířů, hranolů a jehlanů. Pozoruhodné skalní útvary byly vytvořeny postupným zvětráváním a odnosem granitových bloků, činností řeky i erozivním působením mrazu. 

Svými tvary připomínají svatební procesí a podle toho jsou i pojmenovány - například Ženich, Nevěsta, Muzikanti, Svědci. Bizarní tvary žuly byly roku 1933 vyhlášeny chráněným přírodním výtvorem, nyní národní přírodní památka. Zaujímají rozlohou 2 ha a jsou v nadmořské výšce 380 – 440m. 
Toto místo také inspirovalo řadu umělců (J. W. Goethe, V. Mrštík, H.Marschner, aj.) 

Svatošský areál je ideálním místem pro návštěvu s dětmi, je zde pro ně vybudovaný Svatošský dětský ráj. "Svatošky" jsou vzdálené 20 minut jízdy autem od hotelu. Vydat se však můžete i pěšky, pak Vám cesta potrvá cca 1 hod. 20 min. Více informací najdete na webových stránkách.

field_voucher
nothing
 
field_banner_image
field_nadpis
Podzemí vřídelní kolonády
field_slogan
exkurze do podzemí Vřídla
field_nadpis_1
Podzemí vřídelní kolonády
body

nakoukněte do útrob pramene Vřídlo a poznejte:

  • Proces pokameňování suvenýrů vřídelní vodou;
  • Divoké vývěry termominerální vody;
  • Vzácné bakterie a řasy žijící na povrchu omývaném termominerální vodou;
  • Tvorba inkrustů na stěnách;
  • Zanesené potrubí z počátku minulého století;
  • Sbírku sintrů a vřídlovců.

Více informací ZDE a informaci o časech exkurzí najdete na této stránce.

field_voucher